تبلیغات
گل نرگس - 9 نکته درباره نامه مطهری به روحانی

گل نرگس
 
سیدمحسن میرشمسی از فعالان حوزه رسانه در صفحه اجتماعی خود درباره نامه علی مطهری به رئیس جمهور نوشته است:
نامه علی مطهری به رئیس‌جمهور و تهدید کردن روحانی به طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس در صورت عدم رفع حصر موسوی و کروبی چیزی نیست جز سر هم کردن یک سری اباطیل!
 
درخواست از کسی که خود را "متخصص در امنیت ملی" می‌داند، برای شکستن حصر کسانی که "امنیت ملی" را به مخاطره انداختند.
 
می‌خواهم در اندازه خودم به استدلال‌های بی‌پایه و اساس علی مطهری در این نامه پاسخ بدهم.
 
سیدمحسن میرشمسی از فعالان حوزه رسانه در صفحه اجتماعی خود درباره نامه علی مطهری به رئیس جمهور نوشته است:
نامه علی مطهری به رئیس‌جمهور و تهدید کردن روحانی به طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس در صورت عدم رفع حصر موسوی و کروبی چیزی نیست جز سر هم کردن یک سری اباطیل!
 
درخواست از کسی که خود را "متخصص در امنیت ملی" می‌داند، برای شکستن حصر کسانی که "امنیت ملی" را به مخاطره انداختند.
 
می‌خواهم در اندازه خودم به استدلال‌های بی‌پایه و اساس علی مطهری در این نامه پاسخ بدهم.
  
 
* مطهری: حصر خانگی موسوی و کروبی برخلاف اصول متعدد قانون اساسی است
 
پاسخ: اصل 176 قانون اساسی مصوبات شورای عالی امنیت ملی را لازم‌الاجرا می‌داند. حصر موسوی و کروبی مصوبه شورای عالی امنیت ملی است فلذا منطبق بر قانون اساسی.
 
 
* مطهری: ممکن است حکم اولیه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر حصر خانگی این دو که در شرایط اضطراری صادر شده، برای مدت موقت - مثلا یک ماه - و تا زمان بازگشت شرایط عادی به جامعه، قابل پذیرش باشد
 
پاسخ: چه تضمینی وجود دارد که پس از رفع حصر آقایان موسوی و کروبی، این دو نفر مجدداً "شرایط عادی جامعه" را به "شرایط اضطراری" تبدیل نکرده و آشوب‌ها و اغتشاشات سال 88 را بازآفرینی نکنند؟!
 
 
*مطهری: ادامه حصر بدون حکم قضایی قطعا وجاهت قانونی، شرعی و اخلاقی ندارد و خلاف فصل سوم قانون اساسی است
 
 پاسخ: در صورت تشکیل دادگاه، چه ضمانتی وجود دارد که موسوی و کروبی که یک بار اغتشاش و آشوب و اردوکشی خیابانی را به راه‌های قانونی ترجیح دادند، حکم قضایی را بپذیرند و دوباره اغتشاش و آشوب و اردوکشی خیابانی به راه نیندازند؟! (آزموده را آزمودن خطاست)
 
 
* مطهری: اصولاً این یک سنت غلط در جمهوری اسلامی بوده است که منتقدان خوش سابقه در انقلاب را که احیاناً اتهامی متوجه آنها بوده است، به جای رسیدگی به اتهامشان در حصر قرار داده‌ایم بدون آنکه ضرورتی داشته باشد. گویی انتقاد و اعتراض را به معنی خروج از نظام تلقی کرده‌ایم.
 
پاسخ: آیا اردوکشی خیابانی، آتش زدن سلطل آشغال و اتوبوس و اموال عمومی، حمله به پایگاه نظامی، آتش زدن تصویر امام خمینی(ره)، سر دادن شعار "مرگ بر اصل ولایت فقیه" و "مرگ بر جمهوری اسلامی"، هتک حرمت عاشورا و آتش زدن سیاهی‌های عزای امام حسین(ع) اسمش انتقاد و اعتراض است؟!
 
 
* مطهری: امیرالمؤمنین مادام که خوارج دست به سلاح نبردند آنها را از حقوق اجتماعی‌شان محروم نکرد و خود می‌فرمود از من در خفا و آشکار انتقاد کنید.
 
پاسخ: امیرالمؤمنین(ع) وقتی خوارج دست به سلاح برد، یک نفرشان را زنده نگذاشت. ضمن اینکه موسوی و کروبی حتی در اوج آشوب و اغتشاش و جنگیدن با جمهوری اسلامی هم حصر نشدند. حصر آنها بعد از واقعه‌ای اتفاق افتاد که هاشمی رفسنجانی و روحانی هم آن‌ را شدیداً محکوم کردند و خواستار برخورد با عوامل آن شدند.
 
 
* مطهری: برخی این‌گونه رفتارها را به سیره امام خمینی مستند می‌کنند، غافل از این که تعمیم برخی تصمیمات اوایل پیروزی انقلاب و دوره جنگ به امروز - قطع نظر از درستی یا نادرستی آنها - صواب نیست. مثلا در دوره جنگ زمانی که روزنامه میزان مانند ستون پنجم دشمن عمل می‌کرد و روحیه مردم را تضعیف می‌نمود، ایشان فرمودند قلمهای مسموم باید شکسته شود، و به دنبال آن چندین روزنامه توقیف شد.
 
پاسخ: آیا موسوی و کروبی در فتنه 88 مانند ستون پنجم دشمن عمل نکردند؟! مشاوران کروبی و موسوی الان کجا هستند؟! دستبند سبز بر دست وزیر رژیم صهیونیستی چه می‌کرد؟! دیدار نامزد ندا آقاسلطان با رئیس رژیم صهیونیستی نشانه چیست؟! حمایت‌های آمریکا و انگلیس و اسرائیل و منافقین و سلطنت‌طلب‌ها از فتنه 88 و موسوی و کروبی چه معنایی دارد؟!
 
 
* مطهری: اصل سی و دوم قانون اساسی می‌گوید: «هیچ کس را نمی‌توان دستگیر کرد مگر به حکم و ترتیبی که قانون معین می‌کند. در صورت بازداشت، موضوع اتهام باید با ذکر دلایل بلافاصله کتباً به متهم ابلاغ و تفهیم شود و حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت پرونده مقدماتی به مراجع صالحه قضایی ارسال و مقدمات محاکمه در اسرع وقت فراهم گردد. متخلف از این اصل طبق قانون مجازات می‌شود.» طبق این اصل، مسئولانی که حصر خانگی آقایان کروبی و موسوی را ادامه داده‌اند، باید مجازات شوند.
 
پاسخ: مگر موسوی و کروبی بازداشت شدند و در بازداشتگاه هستند؟! این چه بازداشتی است که نزد اهل و عیال هستند و به هنگام کسالت، از بهترین مراقبت‌های پزشکی و برجسته‌ترین پزشکان و مجهزترین بیمارستان‌ها برخوردارند و در زمان حصر، در سواحل شمالی کشور عشق و حال می‌کنند؟!
 
 
* مطهری: احمدی‌نژاد منشأ فتنه است.
 
پاسخ: چهار مورد سؤال در مورد ثروت فرزندان هاشمی و ناطق نوری اسمش می‌شود فتنه اما اردوکشی خیابانی و به آتش کشیدن اموال عمومی و حمله به پایگاه نظامی و ... انتقاد و اعتراض نام دارد!
 

* مطهری: فتنه 88 در ایران حکم هولوکاست در اروپا و آمریکا را پیدا کرده است که فقط یک سخن باید گفته شود و کسی حق تحلیل متفاوت و تحقیق درباره ریشه‌ها و عوامل گوناگون آن را ندارد.
 
پاسخ: اگر فتنه 88 حکم هولوکاست را داشت که "فقط یک سخن باید گفته شود و کسی حق تحلیل متفاوت و تحقیق درباره ریشه‌ها و عوامل گوناگون آن را ندارد"، شما الان اینقدر آزادانه حقایق فتنه را وارونه جلوه نمی‌دادید و رئیس‌جمهور را اینگونه تهدید نمی‌کردید و در مقابل رهبری نظر صد در صد مخالف درباره فتنه نمی‌دادید و بعدش آزادانه زندگی نمی‌کردید!
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 مهر 1393 توسط فقط عبد
 • لینکدونی

  مرجع جزوه-کتاب و پایان نامه رایگان
  سرباز ولایت
  سرباز عاشورایی
  ***فانوس***
  یا مهدی(عج) مددی
  سربازان ولایت
  آزاده سربدار
  خطاکار
  همه لینکها ارسال لینک
 • آمار وبلاگ

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
 • اَبر برچسبها

  علمی عکس انرژی هسته ای دکتر حداد عادل تصاویر وداع با آیت الله مهدوی کنی امام خامنه ای شهادت رفع حصر پزشکی
 • نظرسنجی

  نظر شما درباره این وبلاگ و مطالبش چیست؟